Kurumsal

1950’den bugüne Has Halı

Anadolu’nun eşsiz halı desenlerini modern çizgilerle buluşturarak 1950 yılından bu yana Manisa’dan Bursa’ya, ardından dünyanın birçok ülkesine ulaştıran Has Halı olarak, sanatı ve kaliteyi ayağınıza seriyoruz.


Büyükannelerimiz ve onların annelerinin yıllarca attığı, halının bilinen en eski düğümü olan el dokuma Gördes Düğümü halılarla başlayan öykümüz, yıllar içinde adım adım ilerledi:

1940’lı yıllarda dedemiz, Manisa’nın Gördes ilçesinde aile üyelerinin el dokuma halılarını Bursa’ya getirip satmaya başladı.

1950 yılından itibaren, yine dedemiz Bursa Çancılar Yenişehir Hanı’nda küçük bir han odasında Gördes'ten getirdiği halıları perakende olarak satmaya başladı.

1963 yılında, Cumhuriyet Caddesi’ndeki Şeref Otel’in yanında 2 katlı bir yer kiralandı. Üst katında büyük annemiz ve halamız halı dokuyor, alt katta satış yapılıyordu.

1965 yılında, Cumhuriyet Caddesi üzerinde bugün de aktif olarak faaliyet gösteren dükkan açıldı.

1977 yılında, dedemiz 50 yaşındayken hayata gözlerini kapadı. Bütün işleri oğlu Alim Akça devraldı. Alim Akça’nın çocukları Nazmi ve Mustafa Akça da babaları ve dedelerinin izlerinden gitti.

2004 yılında, İzmir Yolu Şubesi açıldı.

2013 yılında, Mudanya Yolu Şubesi açıldı.

Bugün Has Halı olarak, her tarza ve her mekâna uygun halıları, profesyonel mimar kadromuzun dokunuşları ve güçlü ticaret anlayışımızla beğenilere sunuyoruz. Nesilden nesile aktarılan ‘koşulsuz müşteri memnuniyeti’ anlayışıyla, dünyanın en büyük markalarının özel olarak tasarlanmış ürünlerini sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz, devam edeceğiz.

Kişiye özel çalışmalarımızın yanı sıra, otel, konferans salonu, cami, yurt, resmi kurumlar ve okul projeleri gibi alanlarda, yurt içinde ve yurt dışında, kapsamlı projelere, kalitemiz ve inovatif yaklaşımımızla başarılara imza atıyoruz.
 

HABERLER

Uludağ Karinna Otel Has Halı'ya Emanet

Uludağ'ın gözde tesislerinden Karinna Otel; yenileme çalışmaları kapsamında halı tedariğinde Has Halı'yı tercih etti.

Detaylı Bilgi

Timsah Arena Halıları en Has'ından...

Bursasporun yeni stadı Timsah Arena'nın tüm halıları bir Bursa markası olan Has Halı tarafından yapılmıştır.

Detaylı Bilgi

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi

Bursa Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nin halıları kendi koleksiyonumuzdan seçilen halılar ile döşenmiştir.

Detaylı Bilgi